531 709 461 507 762 599 722 255 709

Jak wybrać dobry garaż?

Trudny wybór: garaż blaszany czy wiata?

Wiemy, jak wielkim uczuciem darzysz swoje auto i dbasz o to, aby mógł posłużyć Tobie jak najdłużej. Na długość eksploatacji ma wpływ nie tylko liczba przeglądów technicznych oraz regularna wymiana płynów. Podstawową potrzebą każdego człowieka jest znalezienie schronienia. Dlaczego zatem nie odnieść tej zasady do świata motoryzacji? Czy jest to błyszcząca terenówka prosto z salonu, czy wysłużone kombi – nie ma znaczenia. Wszystkie auta zasługują na miejsce w garażu. Jak zapewnić pojazdowi odpowiednie warunki i czym powinien charakteryzować się dobry garaż?

Co uwzględnić przy wyborze garażu?

Do aspektów, które należy na pewno wziąć pod uwagę, jest stabilność konstrukcji. To ona decyduje o tym, czy auto będzie znajdować się w bezpiecznych warunkach. Wiele zależy w tym względzie także od samego otoczenia. Wynajem garaży przyblokowych było niegdyś niezwykle popularne. W ostatnich latach zaczęły straszyć swym wyglądem mieszkańców, a ich ściany pokrywają niecenzuralne napisy.

Warto zatem sprzedać zrujnowany obiekt i postawić na blaszany garaż. Można w nim schować oczywiście nie tylko samochód, ale także inne pojazdy – rowery, hulajnogi i skutery. Przy planowaniu zakupu trzeba pomyśleć o sposobie otwierania drzwi garażowych. Przeważnie stosuje się otwarcie ku górze, ale bardziej skomplikowane systemy posiadają możliwość odchylenia skrzydeł w prawo lub w lewo.

Nie tylko dla samochodów

Nie trzeba mieć siwych włosów, aby pamiętać, że pierwsze kapele punkowe zakładało się w garażach. Podobno tam też powstał prototyp komputera Apple. Garaż blaszany służy do różnych celów, więc hobbyści powinni mieć zapewnione dobre warunki, gdy zdecydują się spędzić tam cały weekend. Zimą trzeba zatem pomyśleć o warstwie ociepleniowej i grubości blachy. Z kolei latem blacha lubi się nagrzewać, więc warto wstawić otwór okienny.

W razie pytań proszę o kontakt.