531 709 461 507 762 599 722 255 709

Poradnik – Zapoznaj się z naszymi poradami

Jak przygotować podłoże pod garaż/wiatę/konstrukcję stalową?

Teren pod zamówioną konstrukcję stalową musi być przygotowany, wypoziomowany przed przyjazdem naszej ekipy. W dniu montażu podłoże pod garaż, wiatę musi być bezwzględnie wyrównane, w przeciwnym wypadku nie uda się zamontować garażu w taki sposób by konstrukcja była stabilna i bezpieczna w późniejszej eksploatacji.

Istnieją różne metody przygotowania podłoża pod konstrukcję stalową. Niektórzy stosują płyty betonowe ustawione w czterech rogach oraz po środku długości i szerokości garażu. Ponadto możemy zamontować garaż do wyłożonej kostki brukowej (o kotwiczeniu należy poinformować przed montażem, jest to usługa płatna). Najpewniejszym sposobem przygotowania podłoża jest wylanie wylewki betonowej (należy dołożyć kilkanaście centymetrów z każdej strony). Choć równie dobrze można przygotować fundament pod garaż. Poniżej na grafice prezentujemy różne warianty jak można przygotować podłoże pod konstrukcję stalową.

Po zamontowaniu garażu bardzo ważnym jest aby garaż przykotwiczyć. Jest to usługa dodatkowo płatna, dlatego jeśli chcesz nam to zlecić to poinformuj pracowników, że garaż na koniec trzeba będzie przykotwiczyć – fachowcy Garaże JoAnd Stal wykonają to bez problemu.

Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę garażu blaszanego?

Sprawa w tym temacie nie jest skomplikowana, o czym dobitnie mówi prawo budowlane (Art. 29, rodz. 4, pkt 2):

„Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.”

Nie mniej jednak różnie Urzędy Miasta/Gminy interpretują powyższe zalecenia. Dlatego najbezpieczniej będzie udać się do miejscowego urzędu i w odpowiednim dziale dowiedzieć się jak wygląda procedura uzyskania pozwolenia na budowę garażu wolnostojącego, czy w ogóle takie pozwolenie jest konieczne przy budowie garażu o powierzchni (AxB m2), który został u nas zamówiony.

Ile kosztuje dowóz garażu na terenie Polski?

Jak zamówić garaż, wiatę, bramę, kojec dla psa?

Jeśli czytasz ten fragment poradnika to znaczy, że jesteś zdecydowany na zakup garażu blaszanego w naszej firmie (co nas bardzo cieszy). Udostępniamy kilka możliwości złożenia zamówienia, otóż możesz:

zadzwonić do nas bezpośrednio (+48 531 709 461) i telefonicznie ustalimy czego potrzebujesz, na kiedy i gdzie będziemy montować

poprzez wiadomość e-mail (biuro@garaze-joand-stal.pl)

za pomocą formularza online, który znajduje się tutaj.

Oczywiście na życzenie klientów jesteśmy w stanie wystawić fakturę VAT.