531 709 461 507 762 599 722 255 709

Garaż blaszany – sprawy administracyjno – urzędowe.

Z urzędem za pan brat

Urzędy to miejsca, które nie zawsze dają się lubić. Bo ta pani taka niemiła, bo kolejki, bo procedury. Dwa miesiące czekania? Kto to widział! Jednak zmienia się to z roku na roku. Coraz lepsze podejście do petenta, szybszy czas realizacji, łatwiejsze procedury. Pomoc urzędników podczas wypełnienia dokumentów także jest już standardem. Więc nie musimy unikać ich jak ognia. Nie musisz omijać szerokim łukiem budynków administracji publicznej, ale jeżeli z jakiegoś powodu nie po drodze Ci do urzędu, a planujesz postawić garaż na samochód, masz kolejny plus aby wybrać konstrukcję stalową. Garaż wolnostojący do 35 m2 powierzchni zabudowy nie wymaga pozwolenia na budowę. Należy pamiętać jedynie o zgłoszeniu w odpowiednim organie administracji państwowej o zamiarze budowy. Mimo wizyty w urzędzie, będzie to szybka i prosta sprawa do załatwienia. Jeżeli garaż ma być budynkiem tymczasowym, czyli niepołączonym na stałe z gruntem, chcemy go później rozebrać, przenieść, również nie musimy starać się o pozwolenie. Pod pojęciem „tymczasowy” kryje się informacja, iż obiekt budowlany nie będzie stać dłużej niż 120 dni, od chwili rozpoczęcia budowy. Zanim wybierzemy się do urzędu zbierzmy potrzebne informacje. Zapisz jakie przeznaczenie ma Twoje działka. Czy jest działką budowlaną, rolną. Powinniśmy znać wytyczne określone w planie budowlanym oraz czy mamy możliwość zabudowy w danym zakresie. Na tym etapie powinieneś już wiedzieć, jak ma wyglądać Twój garaż, jaką będzie miał wysokość, szerokość oraz kąt nachylenia dachu.
Nie bójmy się urzędów. Lepiej więcej się nachodzić niż później płacić kary. Warto na bieżąco śledzić przepisy dotyczące prawa budowlanego, bo w poniedziałek mogą być już inne niż w poprzedni piątek.

Co nam daje konstrukcja stalowa?

Przy „blaszaka” na pewno procedury są prostsze niż w przypadku budynków ceglanych. A samo stawianie konstrukcji stalowej jest szybkie i proste. Co nam daje posiadanie „blaszaka”? Możemy schować w nim wszystkie potrzebne sprzęty, przedmioty, które nie powinny znajdować się na zewnątrz. Garaże blaszane to niezawodne miejsce dla naszych pojazdów. Chronią je przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, przed śniegiem, wiatrem. A poza tym w każdym momencie taką konstrukcje możemy zdemontować lub zmienić jej położenie.